Kolposkopia

Kolposkopia Ruda Śląska

W naszym centrum zdrowia Med-Silesia Ruda Śląska badaniem kolposkopowym zajmują się dr Michał Szpringer oraz lek. Kasper Krawet. Posiadają tytuły Certyfikowanego Kolposkopisty Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy w zakresie prewencji wtórnej raka szyjki macicy, który potwierdza umiejętności praktyczne w zakresie HPV-zależnego skriningu raka szyjki macicy, w tym kolposkopii z biopsją. Systematycznie podnosi swoje kompetencje w tym zakresie.

Specjaliści w Med-Silesia

lek. Kasper Krawet
dr Michał Szpringer

Wykrywanie zmian w obrębie szyjki macicy

Kolposkopia pozwala na dokładne obejrzenie szyjki macicy i zidentyfikowanie obszarów, które wyglądają na podejrzane lub nieprawidłowe. W ten sposób można wykryć potencjalne zmiany nowotworowe lub przednowotworowe.

Diagnostyka zakażeń wirusowych

Kolposkopia może pomóc w identyfikacji zakażeń wirusowych, takich jak wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Wirus HPV jest często przyczyną zmian nowotworowych w obrębie szyjki macicy.

Monitorowanie leczenia

Kolposkopia może być wykorzystana do monitorowania skuteczności leczenia w przypadku wykrycia zmian nowotworowych lub przednowotworowych w obrębie szyjki macicy. Dzięki temu można kontrolować postępy w leczeniu i dokładniej ocenić skuteczność terapii.

Med-Silesia Ruda Śląska

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem oraz specjalistami w naszym Centrum Medycznym Med-Silesia Ruda Śląska oraz do umówienia wizyty online.
Szukaj