Konsultacje kardiologiczne

Konsultacje kardiologiczne Ruda Śląska

Nasz zespół Med-Silesia Ruda Śląska to kardiolodzy z doświadczeniem w leczeniu najpoważniejszych chorób kardiologicznych – zawałów serca, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca, choroby wieńcowej, niewydolności krążenia. To także specjaliści w profilaktyce chorób sercowo- naczyniowych oraz diagnostyce kardiograficznej. Podczas konsultacji specjalista przeprowadza z Pacjentem pogłębiony wywiad medyczny oraz wykonywane są podstawowe badania: pomiar ciśnienia i EKG serca, a także analiza wyników wykonanych badań laboratoryjnych. Omawiane są dolegliwości oraz czynniki ryzyka. Na podstawie zebranych informacji specjalista może zalecić wykonanie dodatkowych badań uzupełniających a także ustalić proces leczenia farmakologicznego.

Specjaliści w Med-Silesia

dr Mateusz Sitarski

holder Ruda Śląska

Holter Ruda Śląska

Interpretacją zapisu i oceną wyników badania zajmują się specjaliści w diagnostyce kardiograficznej. W Med-Silesia Medical Care Ruda Śląska wykonywane jest badanie: holter ciśnieniowy, który polega na 24 godzinnym monitorowaniu ciśnienia tętniczego przy aktywnej współpracy pacjenta, który zapisuje w specjalnym dzienniku wykonywane podczas badania czynności, emocje (np. sytuacje stresowe), dolegliwości i przyjmowane leki.

Badanie pozwala m.in. na zdiagnozowaniu podwyższonych wartości ciśnienia i nadciśnienia tętniczego, które nieleczone może doprowadzić do powikłań sercowo- naczyniowych (jak przerost mięśnia sercowego, udar mózgu czy zawał mięśnia sercowego). Badanie zalecane jest również kobietom w ciąży, u których wartości ciśnienia tętniczego wahają się znacznie w pomiarach domowych i na wizytach konsultacyjnych.
holder Ruda Śląska

Holter EKG Ruda Śląska

Badanie holter EKG w Med-Silesia Ruda Śląska polega na 24-lub 48-godzinnym monitorowaniu pracy serca, szczególnie u pacjentów, u których zaburzenia rytmu serca są napadowe. Dzięki temu badaniu możliwe jest także przeanalizowanie pracy serca podczas snu, czyli w momencie jego spowolnionej pracy.

Badanie EKG Holter w Rudzie Śląskiej

Badanie EKG Holter powinni wykonać pacjenci, którzy mają wrodzone wady serca, zaburzenia jego rytmu, doświadczyli omdleń i utraty przytomności, cierpią na nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową bądź przebyli zawał lub mają wszczepiony stymulator serca. Samo badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed badaniem należy wykąpać się, a następnie nie używać żadnych balsamów i kremów do ciała. Dodatkowo, mężczyźni powinni pozbyć się owłosienia na klatce piersiowej. Podczas samego badania nie można się myć, gdyż urządzenie nie jest przygotowane do takich czynności. Przystępując do badania na klatkę piersiową naklejane są elektrody, do których podłączone są przewody rejestrujące pracę serca. Urządzenie rejestrujące to niewielkie pudełeczko, które nosi się przy sobie. Badanie wykonywane jest według zaleceń najczęściej przez 24 godziny. Podczas badania należy wykonywać standardowe, codzienne czynności. Dodatkowo, należy prowadzić notatki, w których zapisuje się stany wyjątkowe – bóle, zdenerwowanie, wysiłek fizyczny, zażywanie leków itp. Po czasie zdejmuje się elektrody i przegrywa dane z urządzenia. Tym samym lekarz specjalista analizuje przeprowadzone badanie i wdraża odpowiednie leczenie.
echo serca ruda śląska

Echo serca Ruda Śląska

W Med-Silesia Medical Care Ruda Śląska oferujemy wysoki poziom diagnostyki obrazowej. Badaniem oraz interpretacją zapisu echa serca zajmują się specjaliści z doświadczeniem klinicznym, przy pomocy najwyższej klasy aparatury USG renomowanej marki Philips. Badanie wykonywane jest na leżąco. Przykładając głowicę do klatki piersiowej, lekarz dokonuje oceny pracy mięśnia sercowego, jego kurczliwości oraz pracę zastawek serca.

Echo serca wykonywane w Med-Silesia Ruda Śląska to jedno z podstawowych badań, służące ocenie stanu i pracy serca, niezastąpione w diagnostyce dolegliwości i chorób układu sercowo-naczyniowego (m.in. nadciśnienia płucnego, chorób aorty, choroby wieńcowej, arytmii i wielu innych) oraz w monitorowaniu ich przebiegu.

Med-Silesia Ruda Śląska

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem oraz specjalistami w naszym centrum medycznym Med-Silesia Ruda Śląska oraz do umówienia wizyty online.
Szukaj