dr hab. n. med.Marek Glinka

Specjalizacja: Chirurgia naczyniowa i ogólna

Sprawdź opinie o specjaliście


Więcej informacji o: dr hab. n. med.Marek Glinka

Zakres usług w naszym Centrum Medycznym obejmuje:
- konsultacje i leczenie schorzeń proktologicznych
- konsultacje kobiet ciężarnych - problemy naczyniowe, USG doppler kończyn dolnych, zagrażająca zakrzepica - leczenie
- leczenie zachowawcze i zabiegowe żylaków kończyn dolnych
- zakrzepica kończyn dolnych - diagnostyka i leczenie

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, jest specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz angiologii, czyli chorób naczyń. W 2000 roku otrzymał tytuł doktora nauk medycznych na Wydziale Lekarskim w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2019 roku po przejściu ustawowej procedury, decyzją Rady Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych.

Od kilkunastu lat zajmuje się leczeniem przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych. Wykonał do tej pory ponad 2000 zabiegów operacyjnych usunięcia żylaków oraz kilkaset zabiegów małoinwazyjnych za pomocą lasera i fal radiowych. Wszystkie procedury zabiegowe wykonuje w sposób estetyczny, by uzyskać u pacjenta jak najlepszy efekt nie tylko leczniczy, ale również wizualny i kosmetyczny. Jego zainteresowania kliniczne obejmują również diagnostykę ultrasonograficzną naczyń, leczenie powikłań niewydolności żylnej, również pod postacią owrzodzeń goleni. Jest uznanym specjalistą również w dziedzinie proktologii.

Posiada duże doświadczenie w leczeniu guzków krwawnicowych odbytu (hemoroidy), oraz innych schorzeń tej okolicy, takich jak szczeliny, fałdy i zakrzepy brzeżne i inne, głównie za pomocą metod małoinwazyjnych. Profil jago zainteresowań obejmuje również: kompleksową terapię przeciwobrzękową u pacjentów zarówno z pierwotnymi jak i wtórnymi obrzękami limfatycznymi (szczególnie po mastektomii) kończyn dolnych i górnych; dermatochirurgię, czyli kosmetyczne usuwanie zmian skóry (guzki, znamiona barwnikowe, kaszaki i inne) metodami chirurgicznymi oraz poprzez elektrokoagulację oraz laser CO2.

Aktywnie pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i konferencjach naukowych w Polsce i za granicą, szczególnie w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Angiologicznego oraz Międzynarodowego Forum Minichirurgii Żył (International Forum for Minisurgery of Varicose Veins) z siedzibą we Frankfurcie nad Menem. Oprócz działalności leczniczej i naukowej prowadzi również nadzór naukowy i merytoryczny w dziedzinie angiologii oraz flebologii.


Szukaj