Konsultacje kardiologiczne

Nasz zespół to kardiolodzy z ogromnym doświadczeniem w leczeniu najpoważniejszych chorób kardiologicznych – zawałów serca, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca, choroby wieńcowej, niewydolności krążenia. To także specjaliści w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych oraz diagnostyce kardiograficznej.

Podczas konsultacji specjalista przeprowadza z Pacjentem pogłębiony wywiad medyczny oraz wykonywane są podstawowe badania: pomiar ciśnienia i EKG serca, a także analiza wyników wykonanych badań laboratoryjnych. Omawiane są dolegliwości oraz czynniki ryzyka.
Na podstawie zebranych informacji specjalista może zalecić wykonanie dodatkowych badań uzupełniających  a także ustalić proces leczenia farmakologicznego..

Holter

Interpretacją zapisu i oceną wyników badania zajmują się specjaliści w diagnostyce kardiograficznej. W Med.-Silesia Medical Care wykonywane jest badanie:

Holter ciśnieniowy, który polega na 24-godzinnym monitorowaniu ciśnienia tętniczego przy aktywnej współpracy pacjenta, który zapisuje w specjalnym dzienniku wykonywane podczas badania czynności, emocje (np. sytuacje stresowe), dolegliwości i przyjmowane leki. Badanie pozwala m.in. na zdiagnozowaniu podwyższonych wartości ciśnienia i nadciśnienia tętniczego, które nieleczone może doprowadzić do powikłań sercowo-naczyniowych (jak przerost mięśnia sercowego, udar mózgu czy zawał mięśnia sercowego). Badanie zalecane jest również kobietom w ciąży, u których wartości ciśnienia tętniczego wahają się znacznie w pomiarach domowych i na wizytach konsultacyjnych.

Echo serca

W Med.-Silesia Medical Care oferujemy wysoki poziom diagnostyki obrazowej. Badaniem oraz interpretacją zapisu echa serca zajmują się specjaliści z doświadczeniem klinicznym, przy pomocy najwyższej klasy aparatury USG renomowanej marki Philips.

Badanie wykonywane jest na leżąco. Przykładając głowicę do klatki piersiowej, lekarz dokonuje oceny pracy mięśnia sercowego, jego kurczliwości oraz pracę zastawek serca.

Echo serca to jedno z podstawowych badań, służące ocenie stanu i pracy serca, niezastąpione w diagnostyce dolegliwości i chorób układu sercowo-naczyniowego (m.in. nadciśnienia płucnego, chorób aorty, choroby wieńcowej, arytmii i wielu innych) oraz w monitorowaniu ich przebiegu.

Ewa Jędrzejczyk Patej – ZnanyLekarz.pl

Dr n.med. Monika Rykaczewska-Czerwińska
Specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog.

Dr Katarzyna Wilkosz